17lip

Zawody w Karczemce pod Pleszewem

Sezon w pełni to i nasza Sekcja Historyczna pędzi od zawodów do zawodów. W niedzielę byliśmy na zawodach czarnoprochowych w Karczemce pod Pleszewem i znowu ustrzeliliśmy kilka medali i dyplomów. Kolejny raz niestety Organizatorzy nie publikują na czas protokołu z zawodów to chwalimy się tylko trofeami

I tak nasz Old Boy czyli Józef Sroka nie zawodzi na dalszych i bliższych dystansach zdobywając I miejsce i puchar w konkurencji Sharps-50 - 92pkt (karabin cp odtylcowy odległość 50 m, postawa stojąc), II miejsce w konkurencji Scharps 100 - 87pkt (karabin cp odtylcowy, odległość 100 m, postawa leżąc), III miejsce w konkurencji Lamarmora - 88pkt (karabin wojskowy, 50m, postawa stojąc) i IV miejsce w konkurencji Minie300 (karabin wojskowy, 300 m, postawa leżąc).Bracia Dominas mieli bardzo utrudnione zadanie bo strzelali z broni krótkiej w momencie gdy bardzo wiało i siekł deszcz a tam w Karczemce na osiach 25 m i 50 m daszków nie ma a podłoże szutrowe jest krzywe bardziej niż krzywe.

Mimo wszystko Adam Dominas przywiózł srebrny medal zdobyty w konkurencji Pułaski (pistolet, jedna ręka, 50 m), a Mirek Dominas srebrny medal w konkurencji Vetterli - 90 pkt. (karabin dowolny, 50 m, postawa stojąc).Mnie się udało zdobyć puchar czyli I miejsce w konkurencji Minie (karabin wojskowy, 100 m, pozycja leżąc) z dobrym wynikiem 85 pkt. a także III miejsce tym samym karabinem w konkurencji Minie 300 czyli na 300 m leżąc.