Zanim wstąpisz do klubu strzeleckiego!

Współzawodnictwo w sporcie strzeleckim obwarowane jest wieloma przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz przepisami administracyjnymi, musisz mieć tego świadomość.
Jasnym jest, że to nie piłka nożna, którą można trenować w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia i nocy.
Ponieważ na co dzień pracujemy z bronią palną, zanim przystąpisz do klubu musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz brać CZYNNY udział we współzawodnictwie strzeleckim, czy tylko podoba Ci się strzelanie i chętnie będziesz korzystał w ramach czasu wolnego z tej formy rekreacji.

Jeżeli nie jesteś do końca gotowy podporządkować się pewnym ustaleniom klubowym i wymogom różnych przepisów, strzelectwo nie jest dla Ciebie w tym momencie warte przeorganizowania nawyków i przyjęcia na siebie obowiązków posiadacza broni palnej. Skorzystaj wtedy z szerokiej gamy oferty strzelnic komercyjnych. Wynajmując tor i broń na strzelnicach otrzymasz na czas strzelania doświadczonego instruktora, pod okiem którego będziesz mógł zdobywać pierwsze umiejętności i cieszyć się z tej formy rekreacji.

Kiedy już złapiesz bakcyla i zainteresujesz się sportem strzeleckim – zapraszamy do Naszego klubu Expert LOK Jaworzno.

Jak przystąpić do klubu:

– wypełnij wniosek elektroniczny o przyjęcie do naszego klubu i dołącz do niego potwierdzenie wniesienia jednorazowej opłaty wpisowej w kwocie 300 PLN oraz składek członkowskich z góry za cały rok licząc od kolejnego miesiąca po wysłaniu deklaracji członkowskiej. Składki członkowskie w naszym klubie wynoszą 30 PLN na miesiąc,
-poczekaj na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez Zarząd Klubu, okres oczekiwania na decyzje Zarządu jest bardzo szybki a informacja zwrotna zostanie wysłana elektronicznie, -W otrzymanej informacji zwrotnej uzyskasz adres oraz hasło i login do swojego konta Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego gdzie zostaniesz poproszony o uzupełnienie swojego profilu aby w przyszłości móc starać się o możliwość uzyskania patentu oraz licencji zawodniczej.

-GRATULACJE, jesteś członkiem naszego klubu !

Dlaczego w ogóle warto trenować strzelectwo w klubie i starać się o uzyskanie licencji zawodnika ?

Nasz klub prowadzi regularne treningi strzeleckie.
Wprowadzenie do klubu i pierwsze treningi odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów.
Zostaniesz poprowadzony „za rękę” i zapoznany ze wszystkimi procedurami i obyczajami strzeleckimi, abyś od pierwszego zetknięcia z bronią palną i kolegami na strzelnicy czuł się pewnie i bezpiecznie.
Wykorzystujemy na co dzień dwie strzelnice, w których można trenować zarówno standardowe dyscypliny strzeleckie (pistolet sportowy, karabin sportowy, trap) jak również konkurencje, które w ostatnich latach zdobywają coraz większe grono entuzjastów.
Są nimi „strzelanie dynamiczne” w konwencji IPSC w klasie pistoletu, karabinu oraz strzelby, jak również zawody i treningi w konwencji „Shoot Off”, czyli pojedynek wygrywa ten, kto najszybciej obali wszystkie popery.
Treningi i zawody odbywają się na profesjonalnym sprzęcie i osprzęcie najwyższej jakości (jako że jesteśmy nowym klubem posiadamy nowe, niesfatygowane egzemplarze broni krótkiej i długiej) oraz pod okiem doświadczonych instruktorów, trenerów i zawodników zdobywających najwyższe miejsca w rankingu strzeleckim na Śląsku i w całej Polsce w różnych dyscyplinach.
Na początku trenujemy i bierzemy udział w zawodach z udostępnionej broni klubowej, kiedy zdasz egzamin na patent oraz otrzymasz licencję zawodnika klubu, wtedy możesz wystąpić o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych i zakupić oraz trenować na własnym sprzęcie, co oczywiście poprawia znacząco wyniki sportowe i zmniejsza koszty samego treningu.

Ostatnią zachętą niech będzie fakt, że w samym 2018 roku przystąpiło do klubu ponad 160 nowych osób, niektórzy zawodnicy zmienili swoje barwy klubowe, aby móc z nami trenować – to chyba największa rekomendacja.

ZAPRASZAMY !

Łukasz Sitek
zawodnik klubu EXPERT LOK Jaworzno