Co i Jak

Witamy w dziale "Co i Jak" - tu postaramy się Wam podpowiadać i odpowiadać na najbardziej powtarzające się problemy i pytania. Jeśli Macie swoje pomysły na to co można w tym dziale dodać to serdecznie zapraszamy do podsyłania nam tych pomysłów na mail kontakt@expert.jaworzno.pl                           

         1)Deklaracja członkowska - rejestracja konta

W celu przystąpienia do klubu załóż konto na naszej stronie po czym w zakładce "Wnioski", kliknij w zakładkę "Deklaracja członkowska", uzupełnij poprawnie brakujące dane i wyślij ją do nas. Po opłaceniu wpisowego oraz składek zatwierdzimy twoją deklarację informując Cię o tym poprzez pocztę e-mail. Następnie postępuj tak , jak podano w wiadomości. Pamiętaj, że po złożeniu deklaracji twoje konto jest w pełni aktywne. Możesz z niego rezerwować miejsca na zawody, wnioskować o zaświadczenia członkowskie, opłacać zarezerwowane miejsca na zawody a na koniec roku złożyć wniosek o nową licencję.                              

2) Gdzie mogę zdobyć zaświadczenie o przynależności do klubu?

Wniosek o zaświadczenie złożysz poprzez szybki link na swoim koncie na stronie klubu. Wystarczy się zalogować i kliknąć w menu "wnioski", a następnie wpisać cel jego wydania. Twoje wygenerowane zaświadczenie trafi do Zarządu LOK w Katowicach gdzie zostanie podpisane przez Dyrektora LOK i wysłane do Ciebie listem poleconym na podany w deklaracji członkowskiej adres zamieszkania. Jeżeli jednak zechcesz odebrać swoje zaświadczenie osobiście (wersja dużo szybsza), zadzwoń dnia następnego po wygenerowaniu zaświadczenia na numer telefonu 516 057 810 i zapytaj czy zaświadczenie jest gotowe do odbioru. Nie zapomnij dodać, że jesteś członkiem klubu EPERT.

3) Czy nasz klub posiada licencję PZSS?

Tak, na wszystkie rodzaje broni (P-K-S), jest również stowarzyszeniem kolekcjonerskim i możesz należąc do Experta wystąpić o pozwolenie kolekcjonerskie

4) Jak zapisać się na zawody?

Opłata on-line:

  • logujesz się na swoje konto na naszej stronie internetowej i przechodzisz do zakladki "Rezerwacja zawodów",
  • klikasz w klocek z nazwą zawodów na które chcesz zarezerwować miejsce,
  • wybierasz  konkurencje,
  • klikasz w "Zapisz", przy wbranej godzinie,
  • w nowo otwartym oknie zaznaczasz (w razie potrzeby), "Broń klubowa", wybierasz sposób zapłaty u dołu okna (on-line lub gotówka),
  • klikasz "Zarezerwuj termin", i jeżeli ma to być tylko ten jeden start klikasz w "Zapłać teraz", jeżeli startów ma być więcej , klikasz w "Zapłać później",
  • rezerwujesz pozostałe konkurencję wykonując powyższe czynności,
  • kiedy zarezerwowałeś już wszystkie interesujące Cie konkurencję przechodzisz do swojego panelu i z menu po lewej stronie wybierasz "Rezerwacje", oraz klikasz w "Zaplać wszystkie,
  • po kliknięciu system przekieruje Cię do portalu Przelewy24, gdzie w bezpieczny sposób opłacisz wszystkie swoje zarezerwowane miejsca jednym przelewem.

         PAMIĘTAJ!!! Czas na opłacenie zarezerwowanych miejsc to 3 godziny, po tym czasie twoje miejsca       automatycznie się zwolnią dla innych zawodników.

         Opłata gotówką:

  • wykonujesz dokladnie te same kroki co powyżej z jednym wyjątkiem, gdzie w okienku "Sposób platności", wybierasz "Płatność gotówkowa przed zawodami", jeżeli ta opcja jest udostępniona przez organizatora zawodów. Opłaty dokonasz w dniu zawodów przy odbiorze metryczki w biurze zawodów.

5) Gdzie znajdę swoje starty w zawodach klubowych?

Wszystko znajdziesz w zakładce "panel" po zalogowaniu się do swojego konta a następnie z lewej strony w zakładce "starty"

6) Co dalej po wydrukowaniu z portalu PZSS wniosku o egzamin na patent?

Z wnioskiem musisz udać się do klubu w celu jego podpisania przez Prezesa lub osobę upoważnioną. Z podpisanym wnioskiem zostaje już tylko udać się na egzamin. Pamiętaj również o lekarzu, który również musi twój wniosek podpisać. Na szczęście większość organizatorów zapewnia  możliwość odbycia konsultacji lekarskiej przed egzaminem. Jeżeli jednak brak takiej możliwości w dniu egzaminu, to musisz sam zadbać o to, aby uzyskać wymagane orzeczenie lekarskie.

7) Co dalej po złożeniu w portalu PZSS wniosku o wydanie licencji?

Po złożeniu elektronicznego wniosku w portalu PZSS koniecznie opłać jego wydanie wpłacając na konto klubu na który dokonujesz opłat składek kwoty 70 PLN i opisz wysłany przelew tytułem "Licencja zawodnicza". Po zaksięgowaniu się wpłaty klub zatwierdzi wniosek i opłaci jej wydanie. Czekaj cierpliwie, ten proces nie trwa z dnia na dzień.

8) Jak złożyć poprawnie sporządzony wniosek o przedłużenie licencji na kolejny rok?

Wniosek o przedłużenie licencji zawodniczej na kolejny rok wygenerujesz ze swojego panelu na naszej stronie internetowej w zakładce------> wnioski----->wniosek o przedłużenie licencji (musisz być zalogowany!!!). Jeżeli twoje starty odbyły się w twoim klubie i masz wystarczającą do przedłużenia licencji ilość startów w odpowiednich konkurencjach, wystarczy uzupełnić dyscypliny o które wnioskujesz w jego górnej części i kliknąć w przycisk "złóż wniosek". Wniosek wygeneruje się w formie pliku "pdf". Jeżeli jednak brakuje ci starów w swoim klubie a startowałeś na innych zawodach z obserwatorem, klikasz "Dodaj zawody, i uzupełniasz formularz. Wygenerowany plik drukujesz, podpisujesz czytelnie imieniem i nazwiskiem, opłacasz kwotę 70 PLN na rachunek klubu ( Expert Jaworzno|Klub Expert), i składasz w klubie lub wysyłasz listem poleconym na adres siedziby klubu. 

Nie dołączaj bankowych  potwierdzeń opłacenia wniosku!!! Będziemy widzieć twoją wpłatę po jej zaksięgowaniu na rachunku klubu.

Nie dołączaj zaświadczeń o startach z innych klubów, dopisz je do wniosku!!!

Pamiętaj aby bo złożeniu wniosku w klubie złożyć go również w portalu PZSS, kiedy otrzymasz informację od klubu, że jest już możliwość jego złożenia w portalu PZSS!!!

Przykład wymaganych osobo startów do przedłużenia licencji:

PKS - 4 + 2 +2 (wiodąca konkurencja x 4 + 2 + 2 )

PK - 4 +2 (wiodąca konkurencja x 4 + 2 pozostała )

P - 4 starty

Pamiętaj, klub rozpatruje wyłącznie wnioski oryginale w wersji papierowej , żadne skany, fotki czy inne formy wysłane elektronicznie na adres klubu. Wnioski sporządzone odręcznie, które nie będą czytelne zostaną odrzucone!

Wszystko co opisane powyżej zadziała tylko wtedy, kiedy twoje składki członkowskie są opłacone (za rok bieżący i ewentualne lata poprzednie).

Przykład poprawnie sporządzonego wniosku o przedłużenie licencji w opcji, gdzie wiodącą konkurencją jest pistolet a zawodnik wnioskuje o licencję dla wszystkich trzech dyscyplinach strzeleckich (P-K-S).

         

wniosek     

          Kliknij aby powiększyć