Co i Jak

Witamy w dziale "Co i Jak" - tu postaramy się Wam podpowiadać i odpowiadać na najbardziej powtarzające się problemy i pytania. Jeśli Macie swoje pomysły na to co można w tym dziale dodać to serdecznie zapraszamy do podsyłania nam tych pomysłów na mail kontakt@expert.jaworzno.pl                           

         1)Deklaracja członkowska - rejestracja konta

W celu przystąpienia do klubu załóż konto na naszej stronie po czym w zakładce "Wnioski", kliknij w zakładkę "Deklaracja członkowska", uzupełnij poprawnie brakujące dane i wyślij ją do nas. Po opłaceniu wpisowego oraz składek zatwierdzimy twoją deklarację informując Cię o tym poprzez pocztę e-mail. Następnie postępuj tak , jak podano w wiadomości. Pamiętaj, że po złożeniu deklaracji twoje konto jest w pełni aktywne. Możesz z niego rezerwować miejsca na zawody, wnioskować o zaświadczenia członkowskie, opłacać zarezerwowane miejsca na zawody a na koniec roku złożyć wniosek o nową licencję.                              

2) Gdzie mogę zdobyć zaświadczenie o przynależności do klubu?

Wniosek o zaświadczenie złożysz poprzez szybki link na swoim koncie na stronie klubu. Wystarczy się zalogować i kliknąć w menu "wnioski", a następnie wpisać cel jego wydania. Twoje wygenerowane zaświadczenie trafi do Zarządu LOK w Katowicach gdzie zostanie podpisane przez Dyrektora LOK i wysłane do Ciebie listem poleconym na podany w deklaracji członkowskiej adres zamieszkania. Jeżeli jednak zechcesz odebrać swoje zaświadczenie osobiście (wersja dużo szybsza), zadzwoń dnia następnego po wygenerowaniu zaświadczenia na numer telefonu 516 057 810 i zapytaj czy zaświadczenie jest gotowe do odbioru. Nie zapomnij dodać, że jesteś członkiem klubu EPERT.

3) Czy nasz klub posiada licencję PZSS?

Tak, na wszystkie rodzaje broni (P-K-S), jest również stowarzyszeniem kolekcjonerskim i możesz należąc do Experta wystąpić o pozwolenie kolekcjonerskie

4) Jak zapisać się na zawody?

Opłata on-line:

  • logujesz się na swoje konto na naszej stronie internetowej i przechodzisz do zakladki "Rezerwacja zawodów",
  • klikasz w klocek z nazwą zawodów na które chcesz zarezerwować miejsce,
  • wybierasz  konkurencje,
  • klikasz w "Zapisz", przy wbranej godzinie,
  • w nowo otwartym oknie zaznaczasz (w razie potrzeby), "Broń klubowa", wybierasz sposób zapłaty u dołu okna (on-line lub gotówka),
  • klikasz "Zarezerwuj termin", i jeżeli ma to być tylko ten jeden start klikasz w "Zapłać teraz", jeżeli startów ma być więcej , klikasz w "Zapłać później",
  • rezerwujesz pozostałe konkurencję wykonując powyższe czynności,
  • kiedy zarezerwowałeś już wszystkie interesujące Cie konkurencję przechodzisz do swojego panelu i z menu po lewej stronie wybierasz "Rezerwacje", oraz klikasz w "Zaplać wszystkie,
  • po kliknięciu system przekieruje Cię do portalu Przelewy24, gdzie w bezpieczny sposób opłacisz wszystkie swoje zarezerwowane miejsca jednym przelewem.

         PAMIĘTAJ!!! Czas na opłacenie zarezerwowanych miejsc to 1 godzina, po tym czasie twoje miejsca  automatycznie się zwolnią dla innych zawodników.

         Opłata gotówką:

  • wykonujesz dokladnie te same kroki co powyżej z jednym wyjątkiem, gdzie w okienku "Sposób platności", wybierasz "Płatność gotówkowa przed zawodami", jeżeli ta opcja jest udostępniona przez organizatora zawodów. Opłaty dokonasz w dniu zawodów przy odbiorze metryczki w biurze zawodów.

5) Gdzie znajdę swoje starty w zawodach klubowych?

Wszystko znajdziesz w zakładce "panel" po zalogowaniu się do swojego konta a następnie z lewej strony w zakładce "starty"

6) Co dalej po wydrukowaniu z portalu PZSS wniosku o egzamin na patent?

Z wnioskiem musisz udać się do klubu w celu jego podpisania przez Prezesa lub osobę upoważnioną. Z podpisanym wnioskiem zostaje już tylko udać się na egzamin. Pamiętaj również o lekarzu, który również musi twój wniosek podpisać. Na szczęście większość organizatorów zapewnia  możliwość odbycia konsultacji lekarskiej przed egzaminem. Jeżeli jednak brak takiej możliwości w dniu egzaminu, to musisz sam zadbać o to, aby uzyskać wymagane orzeczenie lekarskie.

7) Co dalej po złożeniu w portalu PZSS wniosku o wydanie licencji?

Po złożeniu elektronicznego wniosku w portalu PZSS koniecznie opłać jego wydanie wpłacając na konto klubu na który dokonujesz opłat składek kwoty 70 PLN i opisz wysłany przelew tytułem "Licencja zawodnicza". Po zaksięgowaniu się wpłaty klub zatwierdzi wniosek i opłaci jej wydanie. Czekaj cierpliwie, ten proces nie trwa z dnia na dzień.

8) Jak złożyć poprawnie sporządzony wniosek o przedłużenie licencji na kolejny rok?

Wniosek o przedłużenie licencji zawodniczej na kolejny rok wygenerujesz ze swojego panelu na naszej stronie internetowej w zakładce------> wnioski----->wniosek o przedłużenie licencji (musisz być zalogowany!!!). Jeżeli twoje starty odbyły się w twoim klubie i masz wystarczającą do przedłużenia licencji ilość startów w odpowiednich konkurencjach, wystarczy uzupełnić dyscypliny o które wnioskujesz w jego górnej części i kliknąć w przycisk "złóż wniosek". Jeżeli jednak brakuje ci starów w swoim klubie a startowałeś na innych zawodach z obserwatorem technicznym, klikasz "Dodaj zawody, i uzupełniasz formularz. Wygenerowany wniosek wysyłasz wyłącznie w wersji elektronicznej, (nie drukuj i nie dostarczaj do klubu wersji papierowej!). Kolejnym ważnym krokiem jest oplacenie zlożonego wniosku oraz skladek czlonkowskich w kwocie 430 PLN na rachunek klubu  ( Expert Jaworzno|Klub Expert). Kwota 430 PLN, to koszt wydania licencji 70 PLN oraz oplaty skladek członkowskich na kolejny rok w kwocie 360 PLN.

Pamietaj!

Klub rozpatrzy wyłącznie wnioski, które zostaną poprawnie złożone i opłacone jednym przelewem bankowym w kwocie 430 PLN, (licencja+składki).

 

Nie dołączaj bankowych  potwierdzeń opłacenia wniosku!!! Będziemy widzieć twoją wpłatę po jej zaksięgowaniu na rachunku klubu.

Nie dołączaj zaświadczeń o startach z innych klubów, dopisz je do wniosku!!!

Pamiętaj aby bo złożeniu wniosku w klubie złożyć go również w portalu PZSS, kiedy otrzymasz informację od klubu, że jest już możliwość jego złożenia w portalu PZSS!!!

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie złożyć wniosku w wersji elektronicznej, skontaktuj się z klubem. 

 

Przykład wymaganych osobo startów do przedłużenia licencji:

PKS - 4 + 2 +2 (wiodąca konkurencja x 4 + 2 + 2 )

PK - 4 +2 (wiodąca konkurencja x 4 + 2 pozostała )

P - 4 starty

Pamiętaj, klub rozpatruje wyłącznie wnioski złożone drogą elektroniczną , żadne skany, fotki czy inne formy wysłane elektronicznie na adres klubu nie będą rozpatrywane.

Wszystko co opisane powyżej zadziała tylko wtedy, kiedy twoje składki członkowskie są opłacone (za rok bieżący i ewentualne lata poprzednie).

Przykład poprawnie sporządzonego wniosku o przedłużenie licencji w opcji, gdzie wiodącą konkurencją jest pistolet a zawodnik wnioskuje o licencję dla wszystkich trzech dyscyplinach strzeleckich (P-K-S).

 

         

wniosek     

          Kliknij aby powiększyć