02paź

Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Śrutowym

Ogromna radość!!!
Jaworznianin i do tego Expert Mistrzem Polski w Strzelectwie Śrutowym! W dniach 09-11 września 2022 roku w malowniczych okolicach powiatu Rawicz odbyły się Mistrzostwa Polski Open w strzelectwie śrutowym w dyscyplinach Trap 75 oraz Double Trap 90. Nasz klub reprezentowali: Sebastian Błoński, Paweł Domański, Ryszard Rup, Krzysztof Sak oraz Marcin Dębski. Do pierwszej konkurencji jaką był Trap 75 stawiło się 37 najlepszych strzelców z całej Polski. Od samego początku widać było, że wyniki będą wysokie a różnice w trafionych rzutkach między zawodnikami niewielkie. Rywalizacja była wyrównana i do ostatniej serii nie wiadomo było kto zajmie pozycje medalowe. Po zaciętej „dogrywce” zwycięzcą został Sebastian Błoński tym samym zdobywając tytuł pierwszego V-ce Mistrza Polski w konkurencji Trap 75. Tytuł Mistrza Polski Trap 75 zdobył zawodnik BOCK Rawicz Kamil Niedziałek strzelając wynik 70/75 co dało mu wyrównanie rekordu Polski z zeszłego roku, należącego do zawodnika Expert Jaworzno - Bartosza Chuderskiego! Niedzielne zmagania odbyły się w konkurencji Double Trap 90 - jaworznianin Sebastian Błoński uzyskując wynik 63/90 nie dał szans rywalom i pewnie wygrał tę konkurencję zdobywając złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski 2022 r.To nie koniec tytułów dla Jaworznickiego Klubu Strzeleckiego. W sobotnich zmaganiach Trap 75 drużyna w składzie Sebastian Błoński, Paweł Domański oraz Ryszard Rup wywalczyła tytuł drużynowego V-ce Mistrza Polski!!!Gratulacje dla naszych zawodników za tak wspaniałe reprezentowanie naszego miasta oraz klubu w ogólnopolskich zawodach.
Relacja: Sebastian Błoński