Trap III Runda Pucharu Polski

Kolejny weekend i kolejny bardzo dobry występ zawodników z Klubu Strzeleckiego EXPERT LOK JAWORZNO. Tym razem nasi reprezentanci konkurowali w ramach III RUNDY PUCHARU POLSKI w strzelaniach do rzutków. Rywalizacja była niezwykle trudna, gdyż zarówno w kategorii TRAP/SKEET 75 OPEN jak i w TRAP 125 startowali najlepsi zawodnicy z całego kraju. Był to także ostatni już test przed Mistrzostwami Polski TRAP 125 oraz SKEET 125, gdzie zawodnicy z Jaworzna będą walczyli m.in. z kadrą narodową.

Cały czas bardzo ciężko pracujemy. Są takie tygodnie, w których treningi odbywają się każdego dnia. Ten sezon zaczęliśmy od obozu sportowego w Maladze (Hiszpania), a potem konsekwentnie jeździliśmy na treningi i zawody odbywające się na różnych strzelnicach w Europie. Z jednej strony to zdobywanie doświadczenia ale z drugiej smutna konieczność, ponieważ w Polsce brakuję odpowiedniej infrastruktury do profesjonalnego trenowania olimpijskiej wersji konkurencji TRAP i SKEET. Jedyne obiekty nadające się do uprawiania tej dziedziny sportu strzeleckiego znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. Mimo tych przeciwności, nasi reprezentanci z KS EXPERT LOK JAWORZNO na każdych zawodach nawiązują wyrównaną rywalizację z najlepszymi zawodnikami z Polski i Europy. To niezwykle budujące. Powiem więcej, jestem pewien, że gdybyśmy posiadali na miejscu w Jaworznie strzelnicę  dostosowaną do olimpijskich wersji TRAP i SKEET to z pewnością w niedługim czasie moglibyśmy zobaczyć naszych reprezentantów odbierających medale na najważniejszych imprezach związanych ze strzelaniem do rzutków w Europie i na świecie. Potencjał mamy ogromny! – komentuje Krzysztof Wydmański (Kierownik Sekcji TRAP).

Nasza reprezentacja zdobyła następujące miejsca w III RUNDZIE PUCHARU POLSKI w strzelaniu do rzutków:

Kinga Walaszek – I miejsce w kategorii TRAP 125 – Seniorki

Miłosz Jakóbczyk – I miejsce w kategorii SKEET 75 OPEN

Ryszard Rup – IV miejsce w kategorii TRAP 75 OPEN

Bartosz Chuderski – V miejsce w kategorii TRAP 75 OPEN

Sebastian Błoński – VI miejsce w kategorii TRAP 75 OPEN

Konkurencję TRAP 125 wygrał Tomasz Pasierbski z WKS ŚLĄSK WROCŁAW, natomiast w TRAP 75 OPEN najlepszy był Szymon Siupka z ŚKS ALFA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, który trafił 67/75 rzutków ustanawiając tym samym nowy rekord Polski w tej konkurencji!

BRAWO ZAWODNICY! BRAWO EXPERCI!